| Product Name | Ceiling Wind Heating Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Voltage | 220v Or 380V-50Hz |
| Type | Fan Cool & Electric Heating Air Curtain |
| Length | 90cm, 120cm, 150cm, 180cm |
| Product Name | Super Large Wind Air Curtain |
|---|---|
| Application | Industrial Door |
| Supplied | 220v Or 380V-50Hz |
| Type | Single Cooling |
| Length | 90cm, 120cm, 150cm |
| Series | Theodoor 6GS Series Air Curtain |
|---|---|
| Control | Manual Switch With Infrared Sensor |
| Operation | Auto On/off |
| Operating Voltage | 220-240V Or 110V |
| Mounting | Wall / Window Mount |
| Product Name | Window Type Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Windows Of Tool Booth, Food Keeping Indoor Air Conditioning |
| Length | 60-80cm |
| Color | White |
| Air Speed | 4-5m/s |
| Type | Air Curtain, Centrifugal Type Air Curtain |
|---|---|
| Mounting Type | Floor Standing |
| Warranty | 1 Year |
| Dimension(l*w*h) | 480x330x3000mm |
| Key Selling Points | Energy Saving |