| Material | Steel Or 304 Stainless Steel |
|---|---|
| Air Speed | 9-11m/s Or 11-13m/s |
| Voltage | 220v, 240v |
| Frequency | 50/60 HZ |
| Size | 90 Cm,100 Cm,120 Cm,150 Cm,180 Cm,200 Cm |
| Product Name | 60A Super Huge Wind |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway, Factory, Warehouse, High Door |
| Length | 90cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Color | White, Stainless Steel |
| Air Speed | 20 M/s-25 M/s |
| Color | White |
|---|---|
| Air Speed | 7-9 M/s |
| Air Volume | 1150-3250 M3/h |
| Noise | <57 DB |
| Mounting | Wall/Window Mounting |
| Product Name | Fashion Wind Series Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Restaurants, Offices, Shopping Malls, Hotels And Commercial Buildings Etc. |
| Length | 90cm, 100cm, 120cm, 150cm, 180cm |
| Color | White, Silver, Champagne |
| Cover Material | Aluminum With ABS |
| Product Name | Natural Wind T2 Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway Keeping Indoor Air Conditioning |
| Length | 90cm, 100cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Color | White |
| Air Speed | 9-11m/s |
| Series | Theodoor 4G Series Air Curtain |
|---|---|
| Control | Manual Switch Or Remote Control |
| Operating Voltage | 220-240V Or 110V |
| Mounting | Wall / Window Mount |
| Fan Type | Cross Flow Fan Air Curtain |
| Product Name | Fashion Wind S6 Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door Entryway Of Shop, Hotel, Restaurant, Store... |
| Supplied | 120v- 50/60Hz Or 220v-50/60Hz |
| Type | Centrifugal Air |
| Length | 0.9m, 1m, 1.2m, 1.5m, 1.8m, 2m |
| Type | Air Curtain |
|---|---|
| Operating Voltage | 380v/50Hz |
| Mounting Type | Wall / Window Mount |
| Warranty | 1 Year |
| Dimension(l*w*h) | 900*195*230cm |
| Product Name | Industrial Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway Keeping Indoor Air Conditioning |
| Length | 90cm, 100cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Color | White |
| Air Speed | 22-25m/s |
| Product Name | Industrial Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway Keeping Indoor Air Conditioning |
| Length | 90cm, 100cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Color | White |
| Air Speed | 19-22m/s |