| Product Name | Natural Wind Series Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Supplied | 120v- 50/60Hz Or 220v-50/60Hz |
| Type | Single Cool |
| Length | 36inch, 40inch, 48inch, 60inch, 72inch 90cm, 100cm, 120cm, 150cm, 180cm |
| Product Name | Natural Wind Series Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Supplied | 120v- 50/60Hz Or 220v-50/60Hz |
| Type | Single Cool |
| Length | 0.9m, 1m, 1.2m, 1.5m, 1.8m |
| Product Name | S7 Fashion Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door Of Shop, Hotel, Restaurant, Store, Supermarket |
| Length | 90cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Color | White |
| Air Speed | 11.5-14.5m/s |
| Product Name | 3G Series Heat & Cool Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Supplied | 220v Or 380V-50Hz |
| Type | Cool & Heating Air Curtain |
| Length | 36inch, 48inch, 60inch, 72inch 90cm, 120cm, 150cm, 180cm |
| Product Name | Centrifugal Hot Wind Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door Entrance Or Exit Of Shop, Hotel, Restaurant, Store, Supermarket |
| Supplied | 380V-50Hz |
| Type | Cool & Heating Air Curtain |
| Length | 36inch, 48inch, 60inch |
| Product Name | Water Warm Heating Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Supplied | 220V-50Hz |
| Type | Water Source Cool & Heating Air |
| Length | 90cm, 120cm, 150cm |
| Product Name | Natural Wind Series Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Supplied | 120v- 50/60Hz Or 220v-50/60Hz |
| Type | Single Cool |
| Length | 90cm, 100cm, 120cm, 150cm, 180cm |
| Product Name | Fashion Wind Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Hotel, Restaurant, Store Entrance And Exit Door |
| Length | 90cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Color | White, Silver |
| Air Speed | 13-16m/s, 16-20m/s |
| Condition | New |
|---|---|
| Type | Air Curtain |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand | THEODOOR |
| Operating Voltage | 220-240V Or 110V |
| Series | Theodoor 6GS Series Air Curtain |
|---|---|
| Control | Manual Switch With Infrared Sensor |
| Operation | Auto On/off |
| Operating Voltage | 220-240V Or 110V |
| Mounting | Wall / Window Mount |