| Product Name | Explosion-proof Air Curtain |
|---|---|
| Application | Industrial Door |
| Supplied | 380V-50Hz |
| Type | Single Cool |
| Length | 90cm, 120cm |
| Operating Voltage | 380/400 VAC |
|---|---|
| Airflow | 3000m³/h |
| Weight | 20 KG |
| Power Supply | 380V/3PH/50Hz |
| Explosion-proof Grade | Ex DIIC T4Gb |
| Product Name | New Explosion-proof Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Biopharmaceutical Factory, Chemical Industry, Laboratory, Gas Station, Etc. |
| Length | 39inch, 50inch, 62inch |
| Color | White |
| Cover Material | Galvanized Steel |
| Mounting Type | Wall / Window Mount |
|---|---|
| Motor Type | AC Motor |
| Weight | 20 Kg |
| Fan Type | Cross Flow |
| Motor Standard | IP54, Explosion-proof |
| Mounting Type | Door Wall Mount |
|---|---|
| Motor Type | AC Motor |
| Weight | 25 Kg |
| Power Supply | 380V/3PH/50Hz |
| Insulation Explosion-proof | IP54, Ex DbIIC T4Gb |