| Product Name | Silver-ease Stainless Steel Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Supplied | 120v- 50/60Hz Or 220v-50/60Hz |
| Type | Single Cooling, Has At Least 2 Motors |
| Length | 36inch, 40inch, 48inch, 60inch, 72inch, 96inch |
| Mounting Type | Wall / Window Mount |
|---|---|
| Weight | 15 Kg |
| Fan Motors Type | AC |
| Fan Type | Centrifugal Type |
| Cover Material | Aluminum |
| Type | Air Curtain |
|---|---|
| Mounting Type | Floor Standing |
| Warranty | 1 Year |
| Dimension(l*w*h) | 480x330x3000 |
| Key Selling Points | Energy Saving |
| Operating Voltage | 230 VAC |
|---|---|
| Mounting Type | Wall / Window Mount |
| Dimensions | 1200x220x240mm |
| Airflow | 2000m³/h |
| Fan Type | Centrifugal Type |
| Condition | New |
|---|---|
| Type | Commercial /Industrial Air Curtain |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand | THEODOOR |
| Operating Voltage | 220-240V Or 110V |
| Product Name | Fashion Wind Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway Keeping Indoor Air Conditioning |
| Length | 90cm, 100cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Color | Silver |
| Air Speed | 13-16m/s Or 16-20m/s |
| Product Name | S5 Aluminum Silver Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Supplied | 120v- 50/60Hz Or 220v-50/60Hz |
| Type | Cool Air, Has At Least 2 Motors |
| Length | 0.9m To 2m |
| Product Name | Fashion Wind S6 Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door Entryway Of Shop, Hotel, Restaurant, Store... |
| Supplied | 120v- 50/60Hz Or 220v-50/60Hz |
| Type | Centrifugal Air |
| Length | 0.9m, 1m, 1.2m, 1.5m, 1.8m, 2m |
| Product Name | Vertical Type Cool Or Heated Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door |
| Supplied | 220v Or 380v-50Hz |
| Type | Cool And Hot |
| Height | 2m, 2.5m, 3m, 3.5m, 4m, 5m |
| Product Name | S6 Aluminum Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door Entrance Of Restaurants, Offices, Shopping Malls, Hotels And Commercial Buildings Etc. |
| Length | 0.9m, 1m, 1.2m, 1.5m, 1.8m, 2m |
| Color | White, Silver, Champagne |
| Cover Material | Aluminum With ABS |