| Product Name | Fashion Wind Series Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Restaurants, Offices, Shopping Malls, Hotels And Commercial Buildings Etc. |
| Length | 90cm, 100cm, 120cm, 150cm, 180cm |
| Color | White, Silver, Champagne |
| Cover Material | Aluminum With ABS |
| Product Name | Ceiling Wind Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Length | 36Inch, 48Inch, 60Inch |
| Color | Silver (stainless Steel) |
| Air Speed | 16m/s, 20m/s |
| Product Name | Fashion Wind Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Hotel, Restaurant, Store Entrance And Exit Door |
| Length | 90cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Color | White, Silver |
| Air Speed | 13-16m/s, 16-20m/s |
| Product Name | Fashion Wind Silver Series Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway Of Hotels, Chain Stores, Shops |
| Length | 90cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Color | Silver |
| Air Speed | 13-16m/s, 16-20m/s |
| Product Name | Fashion Wind S5 Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door Entryway Of Shop, Hotel, Restaurant, Store... |
| Supplied | 120v- 50/60Hz Or 220v-50/60Hz |
| Type | Centrifugal Air |
| Length | 0.9m, 1m, 1.2m, 1.5m, 1.8m, 2m |
| Product Name | Fashion Wind S5 Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Length | 90cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Color | White, Silver, Red, Brown |
| Air Speed | 13-16m/s, 16-20m/s |
| Product Name | Fashion Wind Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Length | 60cm, 90cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Color | White, Silver, Champagne |
| Air Speed | 13-16m/s, 16-20m/s |
| Operating Voltage | 230 VAC |
|---|---|
| Mounting Type | Wall / Window Mount |
| Airflow | 2000m³/h |
| Weight | 15 KG |
| Fan Type | Centrifugal Fan |
| Voltage | 220V |
|---|---|
| Fan Diameter | 148mm |
| Motor Power | 0.85-1.70kW |
| Max Air Velocity | 18-73m/s |
| Noise Level | 64-73dB |
| Blade Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Voltage | Customized |
| Speed | 1000RPM |
| Power Supply | AC 220-240V |
| Noise Level | 40db And Above |