| Operating Voltage | 230 VAC |
|---|---|
| Mounting Type | Wall / Window Mount |
| Airflow | 3500m³/h |
| Weight | 20 KG |
| Available Length | 60cm,90cm,100cm,120cm,150cm,180cm,200cm |
| Heater Type | PTC Electric Heater |
|---|---|
| Casing Material | Metal With Painting |
| Speed Settings | High And Low Speed |
| Control Type | Wireless Remote Control |
| Heater Delay | 30 Seconds |
| Color | White |
|---|---|
| Air Speed | 7-9 M/s |
| Air Volume | 1150-3250 M3/h |
| Noise | <57 DB |
| Mounting | Wall/Window Mounting |
| Product Name | Super Thin Heating Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door |
| Supplied | 220v Or 380V-50Hz |
| Type | Cool & Heating Air Curtain |
| Length | 36inch, 48inch, 60inch, 72inch 90cm, 120cm, 150cm, 180cm |
| Product Name | Water Warm Heating Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Supplied | 220V-50Hz |
| Type | Water Source Cool & Heating Air |
| Length | 900mm, 1200mm, 1500mm |
| Product Name | Water Warm Heating Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Supplied | 220V-50Hz |
| Type | Water Source Cool & Heating Air |
| Length | 36inch, 48inch, 60inch |
| Product Name | Water Warm Heating Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Supplied | 220V-50Hz |
| Type | Water Source Cool & Heating Air |
| Length | 36inch, 48inch, 60inch 90cm, 120cm, 150cm |
| Product Name | S5 Series Heating Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door |
| Supplied | 220v Or 380V-50Hz |
| Type | Cool & Heating Air Curtain |
| Length | 90cm, 120cm, 150cm, 180cm |
| Product Name | Water Warm Heating Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Supplied | 220V-50Hz |
| Type | Water Source Cool & Heating Air |
| Length | 90cm, 120cm, 150cm |
| Product Name | Mini Type Over Door Heater |
|---|---|
| Application | For Window, Small Door, Fan Heater |
| Supplied | 220v-50Hz |
| Type | Fan Cooling & Heating Air Curtain |
| Length | 24inch, 32inch (60cm, 80cm) |