| Product Name | Natural Wind Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway Keeping Indoor Air Conditioning |
| Length | 90cm, 100cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Color | White |
| Air Speed | 9-11m/s |
| Product Name | Fashion Wind S6 Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door Entryway Of Shop, Hotel, Restaurant, Store... |
| Supplied | 120v- 50/60Hz Or 220v-50/60Hz |
| Type | Centrifugal Air |
| Length | 0.9m, 1m, 1.2m, 1.5m, 1.8m, 2m |
| Product Name | Silver-ease Stainless Steel Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Length | 90cm, 100cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Color | Silver (stainless Steel) |
| Air Speed | 13-16m/s, 16-20m/s |
| Mounting Type | Wall / Window Mount |
|---|---|
| Motor Type | AC Motor |
| Weight | 30 Kg |
| Fan Type | Centrifugal Fan |
| Fan Materials | ABS Plastic |
| Color | White,Sliver |
|---|---|
| Material | Aluminum Alloy |
| Frequency | 50 HZ |
| Voltage | 220/380V |
| Air Velocity | 9-11 M/s |
| Color | White |
|---|---|
| Heating Source | Hot Water By Evaporator |
| Mounting | Wall Mount |
| Voltage | 230 VAC |
| Motor Power | 110-160 W |
| Mounting Type | Wall / Window Mount |
|---|---|
| Weight | 20 KG |
| Fan Type | Cross Flow |
| Fan Materials | ABS Plastic Or Aluminum |
| Fan Speed | 2 Speeds |
| Blade Material | Plastic |
|---|---|
| Mounting Type | Wall Fan, Wall Mount |
| Voltage | 380 V |
| Air Speed | 8-9 M/s |
| Core Components | Motor |
| Place of Origin | China |
|---|---|
| Brand Name | Theodoor |
| Certification | CE |
| Model Number | FM-12**T/Y |
| Heater Type | Fan Heater |
|---|---|
| Installation Type | Wall-mounted |
| Heating Element | PTC |
| Material | Metal |
| Power | 2000 W |