| Product Name | Vertical Type Cool Or Heated Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door |
| Supplied | 220v Or 380v-50Hz |
| Type | Cool And Hot |
| Height | 2m, 2.5m, 3m, 3.5m, 4m, 5m |
| Product Name | Water Heating Warm Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door Of Shop, Hotel, Restaurant, Store, Supermarket |
| Length | 0.9-1.8m |
| Color | White |
| Air Speed | 17-21m/s |
| Product Name | 5G Series Hot Wind Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Supplied | 220v Or 380V-50Hz |
| Type | Cool & Heating Air Curtain |
| Length | 90cm, 120cm, 150cm, 180cm |
| Product Name | Industrial Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway Keeping Indoor Air Conditioning |
| Length | 90cm, 100cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Color | White |
| Air Speed | 19-22m/s |
| Product Name | Water Warm Heating Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Supplied | 220V-50Hz |
| Type | Water Source Cool & Heating Air |
| Length | 90cm, 120cm, 150cm |
| Product Name | Commercial Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway Keeping Indoor Air Conditioning |
| Length | 90cm, 100cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Color | White |
| Air Speed | 19-22m/s |
| Product Name | 5G Series Hot Wind Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Supplied | 220v Or 380V-50Hz |
| Type | Cool & Heating Air Curtain |
| Length | 90cm, 120cm, 150cm, 180cm |
| Product Name | Industrial Water Source Air Curtain |
|---|---|
| Application | Industrial Door |
| Supplied | 380V-50Hz |
| Type | Cool & Hot Air Curtain |
| Length | 1.2m, 1.5cm |
| Product Name | Fashion Wind Sand Blasting Finished Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Supplied | 120v- 50/60Hz Or 220v-50/60Hz |
| Type | Fan Cooling, Has At Least 2 Motors |
| Length | 36inch, 48inch, 60inch, 72inch |
| Product Name | Fashion Wind S6 Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door Entryway Of Shop, Hotel, Restaurant, Store... |
| Supplied | 120v- 50/60Hz Or 220v-50/60Hz |
| Type | Centrifugal Air |
| Length | 0.9m, 1m, 1.2m, 1.5m, 1.8m, 2m |