| Product Name | S5 Aluminum Silver Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Length | 90cm, 100mm, 120cm, 150cm,180, 200cm |
| Color | Aluminum (Silver) |
| Air Speed | 13-16m/s, 16-20m/s |
| Type | Air Curtain |
|---|---|
| Operating Voltage | 220 |
| Mounting Type | Wall / Window Mount |
| Warranty | 1 Year |
| Dimension(l*w*h) | 900*280*280cm |
| Product Name | Titan 3 Series Air Door |
|---|---|
| Application | For Door |
| Supplied | 120v- 50/60Hz Or 220v-50/60Hz |
| Fan Type | Cross Flow Air Curtain |
| Length | 90cm, 100cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Product Name | 5G Series Aluminum Silver Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Commercial Door |
| Voltage | 220v-50/60Hz |
| Type | Cross Flow Fan Air Curtain |
| Length | 0.9m, 1m, 1.2m, 1.5m, 1.8m |
| Series | Theodoor 6GS Series Air Curtain |
|---|---|
| Control | Manual Switch With Infrared Sensor |
| Operation | Auto On/off |
| Operating Voltage | 220-240V Or 110V |
| Mounting | Wall / Window Mount |
| Condition | New |
|---|---|
| Type | Commercial /Industrial Air Curtain |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand | THEODOOR |
| Operating Voltage | 220-240V Or 110V |
| Condition | New |
|---|---|
| Type | Air Curtain |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand | THEODOOR |
| Operating Voltage | 220-240V Or 110V |
| Series | Theodoor S6 Series Air Curtain |
|---|---|
| Control | Remote Control |
| Operation | ON/OFF, High /Low Speed |
| Operating Voltage | 220-240V Or 110V |
| Mounting | Wall / Window Mount |
| Series | Theodoor 4G Series Air Curtain |
|---|---|
| Control | Manual Switch Or Remote Control |
| Operating Voltage | 220-240V Or 110V |
| Mounting | Wall / Window Mount |
| Fan Type | Cross Flow Fan Air Curtain |
| Product Name | 5G Series Air Curtain |
|---|---|
| Application | For The Door Of Store, Restaurant, Retail Shop, Sports Center And Station Etc. |
| Length | 36inch, 48inch, 60inch, 72inch, 79inch |
| Color | White, Silver |
| Cover Material | Aluminum |