| Product Name | Titan 5 Series Air Curtain |
|---|---|
| Application | For The Door Of Commercial Store, Cold Store, Restaurant, Retail Shop, Station Etc. Workshop, Parking Lot Etc. |
| Length | 36inch, 40inch, 48inch, 60inch, 72inch, 79inch |
| Color | White |
| Cover Material | Powdered Metal |
| Product Name | World Wind Series Air Curtain |
|---|---|
| Application | For The Door Of Cafeteria, Bakery, Waiting Room, Restaurants, Retail Shop, Department Store Etc. |
| Length | 36inch, 40inch, 48inch, 60inch, 72inch, 96inch |
| Color | White |
| Cover Material | Powdered Metal |
| Mounting Type | Wall / Window Mount |
|---|---|
| Weight | 16 Kg |
| Fan Motors Type | AC |
| Fan Type | Centrifugal Fan Air Curtain |
| Material | Aluminum Alloy Metal + Plastic |
| Product Name | S7 Series Air Curtain |
|---|---|
| Application | For R High Grade Restaurants, Hotels, Clubs, Shops And Commercial Buildings Etc. |
| Length | 90cm, 100cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Color | White |
| Design | Elegant And Compact |
| Product Name | Fashion Wind Series Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Restaurants, Offices, Shopping Malls, Hotels And Commercial Buildings Etc. |
| Length | 90cm, 100cm, 120cm, 150cm, 180cm |
| Color | White, Silver, Champagne |
| Cover Material | Aluminum With ABS |
| Product Name | Natural Wind Series Air Curtain |
|---|---|
| Application | For The Door Of Cafeteria, Bakery, Waiting Room, Restaurant, Retail Shop, Station Etc. |
| Length | 36inch, 48inch, 60inch, 72inch |
| Color | White |
| Cover Material | Aluminum |
| Operating Voltage | 380/400 VAC |
|---|---|
| Mounting Type | Wall / Window Mount |
| Airflow | 2000m³/h |
| Weight | 20 KG |
| Size | 900 To 1500mm |
| Product Name | Silver Ease Wind Series Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Waiting Rooms, Food Factories, Hotel Kitchens And Bakeries Etc. |
| Length | 36inch, 48inch, 60inch, 72inch |
| Color | Silver (stainless Steel) |
| Air Type | Single Cooling, Has At Least 2 Motors |
| Product Name | Elevator Ventilation Air Curtain |
|---|---|
| Application | Elevator For Residential And Commercial Places |
| Length | 32inch |
| Color | White, Stainless Steel |
| Cover Material | Stainless Steel Or Steel |
| Product Name | New Explosion-proof Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Biopharmaceutical Factory, Chemical Industry, Laboratory, Gas Station, Etc. |
| Length | 39inch, 50inch, 62inch |
| Color | White |
| Cover Material | Galvanized Steel |