| Product Name | Water Heating Warm Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door Of Shop, Hotel, Restaurant, Store, Supermarket |
| Length | 1m, 1.5m, 2m |
| Color | White |
| Air Speed | 7-9m/s |
| Product Name | Water Heating Warm Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door Of Shop, Hotel, Restaurant, Store, Supermarket |
| Length | 1.5m |
| Color | White |
| Air Speed | 7-9m/s |
| Product Name | Water Heating Warm Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door Of Shop, Hotel, Restaurant, Store, Supermarket |
| Length | 0.9-1.8m |
| Color | White |
| Air Speed | 17-21m/s |
| Product Name | Silver-ease Stainless Steel Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Supplied | 120v- 50/60Hz Or 220v-50/60Hz |
| Type | Single Cooling, Has At Least 2 Motors |
| Length | 36inch, 40inch, 48inch, 60inch, 72inch, 96inch |
| Product Name | S7 Series Air Curtain |
|---|---|
| Application | For R High Grade Restaurants, Hotels, Clubs, Shops And Commercial Buildings Etc. |
| Length | 90cm, 100cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Color | White |
| Design | Elegant And Compact |
| Product Name | Fashion Wind Series Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Restaurants, Offices, Shopping Malls, Hotels And Commercial Buildings Etc. |
| Length | 90cm, 100cm, 120cm, 150cm, 180cm |
| Color | White, Silver, Champagne |
| Cover Material | Aluminum With ABS |
| Product Name | Natural Wind Series Air Curtain |
|---|---|
| Application | For The Door Of Cafeteria, Bakery, Waiting Room, Restaurant, Retail Shop, Station Etc. |
| Length | 36inch, 48inch, 60inch, 72inch |
| Color | White |
| Cover Material | Aluminum |
| Product Name | 6G Series Hot Wind Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Supplied | 220v Or 380V-50Hz |
| Type | Cool & Heating Air Curtain |
| Length | 90cm, 120cm, 150cm |
| Product Name | Vertical Type Cool Or Heated Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door |
| Supplied | 220v Or 380v-50Hz |
| Type | Cool And Hot |
| Height | 2m, 2.5m, 3m, 3.5m, 4m, 5m |
| Product Name | Elevator Ventilation Air Curtain |
|---|---|
| Application | Elevator For Residential And Commercial Places |
| Length | 32inch |
| Color | White, Stainless Steel |
| Cover Material | Stainless Steel Or Steel |