| Series | Theodoor 6GS Series Air Curtain |
|---|---|
| Control | Manual Switch With Infrared Sensor |
| Operation | Auto On/off |
| Operating Voltage | 220-240V Or 110V |
| Mounting | Wall / Window Mount |
| Product Name | Compact Seasons Wind Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway Keeping Indoor Air Conditioning |
| Length | 90cm, 100cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Color | White |
| Air Speed | 8-10.5m/s |
| Product Name | Commercial Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway Keeping Indoor Air Conditioning |
| Length | 90cm, 100cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Color | White |
| Air Speed | 19-22m/s |
| Product Name | Industrial Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway Keeping Indoor Air Conditioning |
| Length | 90cm, 100cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Color | White |
| Air Speed | 19-22m/s |
| Product Name | Compact Seasons Wind Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway Keeping Indoor Air Conditioning |
| Length | 90cm, 100cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Color | White |
| Air Speed | 8-10.5m/s |
| Product Name | World Wind Series Air Curtain |
|---|---|
| Application | For The Door Of Cafeteria, Bakery, Waiting Room, Restaurants, Retail Shop, Department Store Etc. |
| Length | 36inch, 40inch, 48inch, 60inch, 72inch, 96inch |
| Color | White |
| Cover Material | Powdered Metal |
| Product Name | Titan 3 Series Air Door |
|---|---|
| Application | For Door |
| Supplied | 120v- 50/60Hz Or 220v-50/60Hz |
| Fan Type | Cross Flow Air Curtain |
| Length | 90cm, 100cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Product Name | Industrial Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway Keeping Indoor Air Conditioning |
| Length | 90cm, 100cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Color | White |
| Air Speed | 22-25m/s |
| Series | Theodoor 4G Series Air Curtain |
|---|---|
| Control | Manual Switch Or Remote Control |
| Operating Voltage | 220-240V Or 110V |
| Mounting | Wall / Window Mount |
| Fan Type | Cross Flow Fan Air Curtain |
| Product Name | S6 Aluminum Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door Entrance Of Restaurants, Offices, Shopping Malls, Hotels And Commercial Buildings Etc. |
| Length | 0.9m, 1m, 1.2m, 1.5m, 1.8m, 2m |
| Color | White, Silver, Champagne |
| Cover Material | Aluminum With ABS |