| Product Name | 5G Series Air Curtain |
|---|---|
| Application | For The Door Of Store, Restaurant, Retail Shop, Sports Center And Station Etc. |
| Length | 36inch, 48inch, 60inch, 72inch, 79inch |
| Color | White, Silver |
| Cover Material | Aluminum |
| Product Name | Ceiling Wind Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Length | 36Inch, 48Inch, 60Inch |
| Color | Silver (stainless Steel) |
| Air Speed | 16m/s, 20m/s |
| Product Name | Titan 5 Series Air Curtain |
|---|---|
| Application | For The Door Of Commercial Store, Cold Store, Restaurant, Retail Shop, Station Etc. Workshop, Parking Lot Etc. |
| Length | 36inch, 40inch, 48inch, 60inch, 72inch, 79inch |
| Color | White |
| Cover Material | Powdered Metal |
| Operating Voltage | 230 VAC |
|---|---|
| Mounting Type | Wall / Window Mount |
| Dimensions | 1200x220x240mm |
| Airflow | 2000m³/h |
| Fan Type | Centrifugal Type |
| Type | Air Curtain |
|---|---|
| Operating Voltage | 220/380 |
| Mounting Type | Wall / Window Mount |
| Warranty | 1 Year |
| Dimension(l*w*h) | 900x218 X247cm |
| Type | Air Curtain |
|---|---|
| Operating Voltage | 220 |
| Mounting Type | Wall / Window Mount |
| Warranty | 1 Year |
| Dimension(l*w*h) | 900*280*280cm |
| Product Name | 5G Series Aluminum Silver Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door |
| Supplied | 120v- 50/60Hz Or 220v-50/60Hz |
| Type | Single Cool |
| Length | 36inch, 40inch, 48inch, 60inch, 72inch |
| Product Name | Fashion Wind Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Length | 36inch, 48inch, 60inch, 72inch |
| Color | White, Silver |
| Air Speed | 13-16m/s |
| Product Name | 6G Series Hot Wind Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Supplied | 220v Or 380V-50Hz |
| Type | Cool & Heating Air Curtain |
| Length | 90cm, 120cm, 150cm |
| Product Name | U Series Heating Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Window, Entryway Door Heater |
| Voltage | 220V |
| Type | Cool & Heating Air Curtain |
| Length | 60cm, 80cm |