| Product Name | S5 Series Aluminum Silver Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Office, Restaurants, Hotels And Commercial Buildings Etc. |
| Installation Height | 3.5-4m |
| Length | 90cm, 100cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Color | Red, Silver, Brown, White |
| Product Name | Super Thin Heating Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door |
| Supplied | 220v Or 380V-50Hz |
| Type | Cool & Heating Air Curtain |
| Length | 36inch, 48inch, 60inch, 72inch 90cm, 120cm, 150cm, 180cm |
| Product Name | S5 Aluminum Silver Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Length | 90cm, 100mm, 120cm, 150cm,180, 200cm |
| Color | Aluminum (Silver) |
| Air Speed | 13-16m/s, 16-20m/s |
| Product Name | S5 Aluminum Silver Commercial Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Length | 90cm, 100mm, 120cm, 150cm,180cm |
| Color | Aluminum (Silver) |
| Air Speed | 13-16m/s, 16-20m/s |
| Product Name | 3G Series Heat & Cool Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Supplied | 220v Or 380V-50Hz |
| Type | Fan Cool & Heating Air Curtain |
| Length | 90cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Product Name | 4G Series Heating Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Supplied | 220V-50Hz |
| Heating Element | PTC Heater |
| Length | 90cm, 100cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Mounting Type | Wall / Window Mount |
|---|---|
| Motor Type | AC Motor |
| Weight | 15 Kg |
| Fan Type | Centrifugal Type Air Curtain |
| Cover Material | Aluminum |
| Product Name | Fashion Wind Sand Blasting Finished Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Supplied | 120v- 50/60Hz Or 220v-50/60Hz |
| Type | Fan Cooling, Has At Least 2 Motors |
| Length | 36inch, 48inch, 60inch, 72inch |
| Product Name | S7 Series Air Curtain |
|---|---|
| Application | For R High Grade Restaurants, Hotels, Clubs, Shops And Commercial Buildings Etc. |
| Length | 90cm, 100cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Color | White |
| Design | Elegant And Compact |
| Product Name | S6 Aluminum Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door Entrance Of Restaurants, Offices, Shopping Malls, Hotels And Commercial Buildings Etc. |
| Length | 0.9m, 1m, 1.2m, 1.5m, 1.8m, 2m |
| Color | White, Silver, Champagne |
| Cover Material | Aluminum With ABS |