| Product Name | 5G Series Air Curtain |
|---|---|
| Application | For The Door Of Store, Restaurant, Retail Shop, Sports Center And Station Etc. |
| Length | 36inch, 48inch, 60inch, 72inch, 79inch |
| Color | White, Silver |
| Cover Material | Aluminum |
| Product Name | Titan 5 Series Air Curtain |
|---|---|
| Application | For The Door Of Commercial Store, Cold Store, Restaurant, Retail Shop, Station Etc. Workshop, Parking Lot Etc. |
| Length | 36inch, 40inch, 48inch, 60inch, 72inch, 79inch |
| Color | White |
| Cover Material | Powdered Metal |
| Product Name | World Wind Series Air Curtain |
|---|---|
| Application | For The Door Of Cafeteria, Bakery, Waiting Room, Restaurants, Retail Shop, Department Store Etc. |
| Length | 36inch, 40inch, 48inch, 60inch, 72inch, 96inch |
| Color | White |
| Cover Material | Powdered Metal |
| Product Name | Natural Wind Series Air Curtain |
|---|---|
| Application | For The Door Of Cafeteria, Bakery, Waiting Room, Restaurant, Retail Shop, Station Etc. |
| Length | 36inch, 48inch, 60inch, 72inch |
| Color | White |
| Cover Material | Aluminum |
| Mounting Type | Wall / Window Mount |
|---|---|
| Dimension | 900x200x156mm |
| Weight | 10 Kg |
| Fan Motors Type | AC |
| Fan Type | Cross Flow Air Curtain |
| Product Name | Silver-ease Stainless Steel Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Supplied | 120v- 50/60Hz Or 220v-50/60Hz |
| Type | Single Cooling, Has At Least 2 Motors |
| Length | 36inch, 40inch, 48inch, 60inch, 72inch, 96inch |
| Operating Voltage | 230 VAC |
|---|---|
| Mounting Type | Wall / Window Mount |
| Dimensions | 900x200x156mm |
| Airflow | 2000m³/h |
| Weight | 10 KG |
| Operating Voltage | 230 VAC |
|---|---|
| Mounting Type | Wall / Window Mount |
| Airflow | 2000m³/h |
| Weight | 15 KG |
| Fan Type | Centrifugal Type Air Curtain |
| Operating Voltage | 230 VAC |
|---|---|
| Mounting Type | Wall / Window Mount |
| Dimension | 0.9-2m |
| Airflow | 3000m³/h |
| Weight | 20 KG |
| Product Name | 5G Series Aluminum Silver Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door Entrance Or Exit Of Shop, Hotel, Restaurant, Store, Supermarket |
| Supplied | 220v-50/60Hz |
| Type | Fan Cooling |
| Length | 36inch, 40inch, 48inch, 60inch, 72inch |