| Product Name | 5G Series Hot Wind Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Supplied | 220v Or 380V-50Hz |
| Type | Cool & Heating Air Curtain |
| Length | 90cm, 120cm, 150cm, 180cm |
| Product Name | 4G Series Heating Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Supplied | 220V-50Hz |
| Heating Element | PTC Heater |
| Length | 90cm, 100cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Product Name | Silver Ease Wind Series Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Waiting Rooms, Food Factories, Hotel Kitchens And Bakeries Etc. |
| Length | 36inch, 48inch, 60inch, 72inch |
| Color | Silver (stainless Steel) |
| Air Type | Single Cooling, Has At Least 2 Motors |
| Type | Air Curtain |
|---|---|
| Operating Voltage | 380v/50Hz |
| Mounting Type | Wall / Window Mount |
| Warranty | 1 Year |
| Dimension(l*w*h) | 900*350*240cm |
| Product Name | Fashion Wind Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Hotel, Restaurant, Store Entrance And Exit Door |
| Length | 90cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Color | White, Silver |
| Air Speed | 13-16m/s, 16-20m/s |
| Product Name | Fashion Wind Wire-drawing Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Supplied | 120v- 50/60Hz Or 220v-50/60Hz |
| Type | Single Cooling, Has At Least 2 Motors |
| Length | 36inch, 48inch, 60inch, 72inch |
| Product Name | Fashion Wind Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Length | 90cm, 100cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Color | White, Silver |
| Air Speed | 13-16m/s |
| Product Name | Fashion Wind S5 Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Length | 90cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Color | White, Silver, Red, Brown |
| Air Speed | 13-16m/s, 16-20m/s |
| Product Name | Water Warm Heating Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Supplied | 220V-50Hz |
| Type | Water Source Cool & Heating Air |
| Length | 900mm, 1200mm, 1500mm |
| Product Name | Vertical Type Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door |
| Supplied | 380V-50Hz |
| Type | Single Cooling |
| Length | 200cm, 250cm, 300cm, 350cm |