| Product Name | New Explosion-proof Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Biopharmaceutical Factory, Chemical Industry, Laboratory, Gas Station, Etc. |
| Length | 39inch, 50inch, 62inch |
| Color | White |
| Cover Material | Galvanized Steel |
| Mounting Type | Wall / Window Mount |
|---|---|
| Dimension | 900x200x156mm |
| Weight | 10 Kg |
| Fan Motors Type | AC |
| Fan Type | Cross Flow Air Curtain |
| Operating Voltage | 230 VAC |
|---|---|
| Mounting Type | Wall / Window Mount |
| Dimensions | 900x200x156mm |
| Airflow | 2000m³/h |
| Weight | 10 KG |
| Operating Voltage | 230 VAC |
|---|---|
| Mounting Type | Wall / Window Mount |
| Airflow | 2000m³/h |
| Weight | 15 KG |
| Fan Type | Centrifugal Type Air Curtain |
| Type | Air Curtain |
|---|---|
| Operating Voltage | 380v/50Hz |
| Mounting Type | Wall / Window Mount |
| Warranty | 1 Year |
| Dimension(l*w*h) | 900*195*230cm |
| Product Name | Centrifugal Hot Wind Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door Entrance Or Exit Of Shop, Hotel, Restaurant, Store, Supermarket |
| Supplied | 380V-50Hz |
| Type | Cool & Heating Air Curtain |
| Length | 36inch, 48inch, 60inch |
| Product Name | Mini Type Over Door Heater |
|---|---|
| Application | For Window, Small Door, Fan Heater |
| Supplied | 220v-50Hz |
| Type | Fan Cooling & Heating Air Curtain |
| Length | 24inch, 32inch (60cm, 80cm) |
| Product Name | Natural Wind Series Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Supplied | 120v- 50/60Hz Or 220v-50/60Hz |
| Type | Single Cool |
| Length | 90cm, 100cm, 120cm, 150cm, 180cm |
| Product Name | Water Warm Heating Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Supplied | 220V-50Hz |
| Type | Water Source Cool & Heating Air |
| Size | 900x280x280mm |
| Product Name | Water Warm Heating Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Supplied | 220V-50Hz |
| Type | Water Source Cool & Heating Air |
| Length | 90cm, 120cm, 150cm |