| Product Name | Cooking Fume Air Barrier For Kitchen Door |
|---|---|
| Application | For Door Entrance Of Home Kitchen, Hotel, Restaurant |
| Length | 60cm, 70cm, 160cm, 180cm, 200cm |
| Color | Golden, Silver |
| Air Speed | 7-9m/s |
| Product Name | Industry Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Opening Door Keeping Indoor Air Conditioning And Keep Away Fly |
| Length | 90cm, 100cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Color | White |
| Air Speed | 30m/s |
| Operating Voltage | 230 VAC |
|---|---|
| Mounting Type | Wall / Window Mount |
| Dimension | 0.9-2m |
| Airflow | 3000m³/h |
| Weight | 20 KG |
| Type | Air Curtain |
|---|---|
| Mounting Type | Floor Standing |
| Warranty | 1 Year |
| Dimension(l*w*h) | 480x330x3000 |
| Key Selling Points | Energy Saving |
| Product Name | 5G Series Hot Wind Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Supplied | 220v Or 380V-50Hz |
| Type | Cool & Heating Air Curtain |
| Length | 90cm, 120cm, 150cm, 180cm |
| Product Name | 5G Series Air Curtain In Aluminum Cover |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Supplied | 120v- 60Hz Or 220v-50/60Hz |
| Type | Fan Cooling |
| Length | 90cm, 100cm, 120cm, 150cm, 180cm |
| Product Name | World Wind Series Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door |
| Supplied | 120v- 50/60Hz Or 220v-50/60Hz |
| Type | Single Cool |
| Length | 36inch, 40inch, 48inch, 60inch, 72inch, 96inch |
| Product Name | Silver-ease Stainless Steel Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Length | 90cm, 100cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Color | Silver (stainless Steel) |
| Air Speed | 13-16m/s, 16-20m/s |
| Product Name | Ceiling Wind Heating Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Voltage | 220v Or 380V-50Hz |
| Type | Fan Cool & Electric Heating Air Curtain |
| Length | 90cm, 120cm, 150cm, 180cm |
| Product Name | Silver-ease Stainless Steel Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Length | 90cm, 100cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Color | Silver (stainless Steel) |
| Air Speed | 13-16m/s, 16-20m/s |