| Product Name | Ceiling Wind Heating Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Supplied | 220v Or 380V-50Hz |
| Type | Cool & Heating Air Curtain |
| Length | 90cm, 120cm, 150cm, 180cm |
| Product Name | Water Warm Heating Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Supplied | 220V-50Hz |
| Type | Water Source Cool & Heating Air |
| Length | 90cm, 120cm, 150cm |
| Product Name | Direct Ventilating Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door |
| Supplied | 220v-50/60Hz |
| Type | Fan Cooling |
| Length | 24inch, 36inch, 48inch, 60inch |
| Product Name | Fashion Wind S5 Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Length | 90cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Color | White, Silver, Red, Brown |
| Air Speed | 13-16m/s, 16-20m/s |
| Product Name | Super Large Wind Air Curtain |
|---|---|
| Application | Industrial Door |
| Supplied | 220v-50Hz |
| Type | Single Cooling |
| Length | 90cm, 120cm, 150cm |
| Type | Air Heater |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Dimension(l*w*h) | 600mm |
| Voltage | 230V |
| Warranty | 1 Year |
| Type | Air Heater |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Dimension(l*w*h) | 900/1200/1500/1800/2000x180x215mm |
| Voltage | 380 V, 380V |
| Warranty | 1 Year |
| Product Name | Vertical Type Heated Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door |
| Supplied | 380v-50Hz |
| Type | Cooling And Heating |
| Height | 200cm, 250cm, 300cm, 350cm,400cm,450cm |
| Product Name | Explosion-proof Air Curtain |
|---|---|
| Application | Industrial Door |
| Supplied | 380V-50Hz |
| Type | Single Cool |
| Length | 90cm, 120cm |
| Product Name | Super Large Wind Air Curtain |
|---|---|
| Application | Industrial Door |
| Supplied | 220v Or 380V-50Hz |
| Type | Single Cooling |
| Length | 90cm, 120cm, 150cm |