| Type | PTC Heater |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Dimension(l*w*h) | 1000mm |
| Voltage | 380 V |
| Warranty | 1 Year |
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T |
|---|---|
| Place of Origin | China |
| Brand Name | Theodoor |
| Certification | CE |
| Model Number | FM-06C |
| Operating Voltage | 380/400 VAC |
|---|---|
| Mounting Type | Wall / Window Mount |
| Dimension | 0.9m-2m |
| Airflow | 2000m³/h |
| Weight | 20 KG |
| Blade Material | Cast Iron |
|---|---|
| Mounting Type | Wall Fan |
| Voltage | AC 220V~240V |
| Speed | 4000 RPM |
| Air Flow Speed | 25m/s |
| Series | Theodoor 6GS Series Air Curtain |
|---|---|
| Control | Manual Switch With Infrared Sensor |
| Operation | Auto On/off |
| Operating Voltage | 220-240V Or 110V |
| Mounting | Wall / Window Mount |
| Product Name | Fashion Wind S6 Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door Entryway Of Shop, Hotel, Restaurant, Store... |
| Supplied | 120v- 50/60Hz Or 220v-50/60Hz |
| Type | Centrifugal Air |
| Length | 0.9m, 1m, 1.2m, 1.5m, 1.8m, 2m |
| Product Name | Fashion Wind S5 Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Length | 90cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Color | White, Silver, Red, Brown |
| Air Speed | 13-16m/s, 16-20m/s |
| Type | Air Curtain, Centrifugal Type Air Curtain |
|---|---|
| Mounting Type | Floor Standing |
| Warranty | 1 Year |
| Dimension(l*w*h) | 480x330x3000mm |
| Key Selling Points | Energy Saving |