| Product Name | Industrial Water Source Air Curtain |
|---|---|
| Application | Industrial Door |
| Supplied | 380V-50Hz |
| Type | Cool & Hot Air Curtain |
| Length | 1.2m, 1.5cm |
| Product Name | Industrial Water Source Air Curtain |
|---|---|
| Application | Industrial Door |
| Supplied | 380V-50Hz |
| Type | Cool & Hot Air Curtain |
| Length | 120cm, 150cm |
| Product Name | Industrial Water Source Air Curtain |
|---|---|
| Application | Industrial Door |
| Supplied | 380V-50Hz |
| Type | Cool & Hot Air Curtain |
| Length | 120cm, 150cm |
| Product Name | S5 Fashion Red Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Length | 90cm, 120cm, 150cm |
| Color | Red |
| Air Speed | 13-16m/s, 16-20m/s |
| Product Name | S5 Golden Brown Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Length | 36inch, 48inch, 60inch, 90cm, 120cm, 150cm |
| Color | Golden Brown |
| Air Speed | 13-16m/s, 16-20m/s |
| Product Name | S5 Golden Brown Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Length | 36inch, 48inch, 60inch, 90cm, 120cm, 150cm |
| Color | Golden Brown |
| Air Speed | 13-16m/s, 16-20m/s |
| Operating Voltage | 230 VAC |
|---|---|
| Mounting Type | Wall / Window Mount |
| Airflow | 2000m³/h |
| Weight | 15 KG |
| Fan Type | Centrifugal Fan |
| Mounting Type | Wall / Window Mount |
|---|---|
| Motor Type | AC Motor |
| Weight | 30 Kg |
| Fan Type | Centrifugal Fan |
| Fan Materials | ABS Plastic |
| Blade Material | Plastic |
|---|---|
| Voltage | 230V |
| Power Supply | 110v/115v/220v |
| Size | 0.9m, 1m, 1.2m, 1.5m, 1.8m |
| Cover Material | Stainless Steel |
| Mounting Type | Wall / Window Mount |
|---|---|
| Weight | 15 Kg |
| Fan Motors Type | AC |
| Fan Type | Centrifugal Type |
| Cover Material | Aluminum |