| Product Name | Silver-ease Stainless Steel Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Length | 90cm, 100cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Color | Silver (stainless Steel) |
| Air Speed | 13-16m/s, 16-20m/s |
| Type | Air Curtain, Centrifugal Type Air Curtain |
|---|---|
| Mounting Type | Floor Standing |
| Warranty | 1 Year |
| Dimension(l*w*h) | 480x330x3000mm |
| Key Selling Points | Energy Saving |
| Product Name | Fashion Wind S5 Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Length | 90cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Color | White, Silver, Red, Brown |
| Air Speed | 13-16m/s, 16-20m/s |
| Product Name | 5G Series Aluminum Silver Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Commercial Door |
| Voltage | 220v-50/60Hz |
| Type | Cross Flow Fan Air Curtain |
| Length | 0.9m, 1m, 1.2m, 1.5m, 1.8m |
| Product Name | Fashion Wind Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Length | 36inch, 48inch, 60inch, 72inch |
| Color | White, Silver |
| Air Speed | 13-16m/s |
| Product Name | Ceiling Wind Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Length | 36Inch, 48Inch, 60Inch |
| Color | Silver (stainless Steel) |
| Air Speed | 16m/s, 20m/s |
| Type | Air Curtain |
|---|---|
| Mounting Type | Floor Standing |
| Warranty | 1 Year |
| Dimension(l*w*h) | 480x330x3000 |
| Key Selling Points | Energy Saving |
| Product Name | 5G Series Aluminum Silver Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door |
| Supplied | 120v- 50/60Hz Or 220v-50/60Hz |
| Type | Single Cool |
| Length | 36inch, 40inch, 48inch, 60inch, 72inch |
| Product Name | S5 Aluminum Silver Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Length | 90cm, 100mm, 120cm, 150cm,180, 200cm |
| Color | Aluminum (Silver) |
| Air Speed | 13-16m/s, 16-20m/s |
| Product Name | S5 Aluminum Silver Commercial Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Length | 90cm, 100mm, 120cm, 150cm,180cm |
| Color | Aluminum (Silver) |
| Air Speed | 13-16m/s, 16-20m/s |