| Product Name | 5G Series Aluminum Silver Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door Entrance Or Exit Of Shop, Hotel, Restaurant, Store, Supermarket |
| Supplied | 220v-50/60Hz |
| Type | Fan Cooling |
| Length | 36inch, 40inch, 48inch, 60inch, 72inch |
| Product Name | 6G Series Hot Wind Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Supplied | 220v Or 380V-50Hz |
| Type | Cool & Heating Air Curtain |
| Length | 90cm, 120cm, 150cm |
| Product Name | 6G Series Hot Wind Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Supplied | 220v Or 380V-50Hz |
| Type | Cool & Heating Air Curtain |
| Length | 90cm, 120cm, 150cm |
| Product Name | U Series Heating Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Window, Entryway Door Heater |
| Voltage | 220V |
| Type | Cool & Heating Air Curtain |
| Length | 60cm, 80cm |
| Type | Air Heater |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Dimension(l*w*h) | 900/1200/1500/1800/2000x180x215mm |
| Voltage | 380 V, 380V |
| Warranty | 1 Year |
| Product Name | S5 Golden Brown Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Supplied | 120v- 50/60Hz Or 220v-50/60Hz |
| Type | Fan Cooling, Has At Least 2 Motors |
| Length | 90cm, 100cm, 120cm, 150cm, 180cm |
| Product Name | Ceiling Wind Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Supplied | 220v-50/60Hz |
| Type | Single Cooling, Has At Least 2 Motors |
| Length | 90cm, 100cm, 120cm, 150cm, 180cm |
| Product Name | Ceiling Wind Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Length | 36inch, 40inch, 48inch, 60inch, 72inch |
| Color | Silver (stainless Steel) |
| Air Speed | 13-16m/s, 16-20m/s |
| Product Name | Stainless Steel Vertical Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Length | 90 Cm, 100 Cm, 120 Cm, 150 Cm, 180 Cm |
| Color | Silver (stainless Steel) |
| Type | Single Cool, Has At Least 2 Motors |
| Product Name | Vertical Type Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door |
| Supplied | 380V-50Hz |
| Type | Single Cooling |
| Length | 200cm, 250cm, 300cm, 350cm |