| Product Name | Silver-ease Stainless Steel Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Supplied | 120v- 50/60Hz Or 220v-50/60Hz |
| Type | Single Cooling, Has At Least 2 Motors |
| Length | 36inch, 40inch, 48inch, 60inch, 72inch, 96inch |
| Product Name | Industrial Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway Keeping Indoor Air Conditioning |
| Length | 90cm, 100cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Color | White |
| Air Speed | 22-25m/s |
| Operating Voltage | 230 VAC |
|---|---|
| Mounting Type | Wall / Window Mount |
| Dimension | 0.9-2m |
| Airflow | 3000m³/h |
| Weight | 20 KG |
| Product Name | Centrifugal Hot Wind Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door Entrance Or Exit Of Shop, Hotel, Restaurant, Store, Supermarket |
| Supplied | 380V-50Hz |
| Type | Cool & Heating Air Curtain |
| Length | 36inch, 48inch, 60inch |
| Product Name | Fashion Wind Silver Series Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway Of Hotels, Chain Stores, Shops |
| Length | 90cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Color | Silver |
| Air Speed | 13-16m/s, 16-20m/s |
| Product Name | Fashion Wind Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway Keeping Indoor Air Conditioning |
| Length | 90cm, 100cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Color | Silver |
| Air Speed | 13-16m/s Or 16-20m/s |
| Product Name | Industrial Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway Keeping Indoor Air Conditioning |
| Length | 90cm, 100cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Color | White |
| Air Speed | 22-25m/s |
| Condition | New |
|---|---|
| Type | Air Curtain |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand | THEODOOR |
| Operating Voltage | 220-240V Or 110V |
| Product Name | Fashion Wind S6 Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door Entryway Of Shop, Hotel, Restaurant, Store... |
| Supplied | 120v- 50/60Hz Or 220v-50/60Hz |
| Type | Centrifugal Air |
| Length | 0.9m, 1m, 1.2m, 1.5m, 1.8m, 2m |
| Condition | New |
|---|---|
| Type | Commercial /Industrial Air Curtain |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand | THEODOOR |
| Operating Voltage | 220-240V Or 110V |