| Product Name | Silver-ease Stainless Steel Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Supplied | 120v- 50/60Hz Or 220v-50/60Hz |
| Type | Single Cooling, Has At Least 2 Motors |
| Length | 36inch, 40inch, 48inch, 60inch, 72inch, 96inch |
| Product Name | Fashion Wind Sand Blasting Finished Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Supplied | 120v- 50/60Hz Or 220v-50/60Hz |
| Type | Fan Cooling, Has At Least 2 Motors |
| Length | 36inch, 48inch, 60inch, 72inch |
| Type | Air Curtain |
|---|---|
| Operating Voltage | 220/380 |
| Mounting Type | Wall / Window Mount |
| Warranty | 1 Year |
| Dimension(l*w*h) | 900x218 X247cm |
| Product Name | Fashion Wind S5 Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door Entryway Of Shop, Hotel, Restaurant, Store... |
| Supplied | 120v- 50/60Hz Or 220v-50/60Hz |
| Type | Centrifugal Air |
| Length | 0.9m, 1m, 1.2m, 1.5m, 1.8m, 2m |
| Product Name | Stainless Steel Vertical Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door |
| Supplied | 120v- 50/60Hz Or 220v-50/60Hz |
| Type | Single Cooling, Has At Least 2 Motors |
| Length | 0.9m, 1m, 1.2m, 1.5m, 1.8m |
| Product Name | Fashion Wind Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Length | 60cm, 90cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Color | White, Silver, Champagne |
| Air Speed | 13-16m/s, 16-20m/s |
| Product Name | S5 Series Aluminum Silver Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Office, Restaurants, Hotels And Commercial Buildings Etc. |
| Installation Height | 3.5-4m |
| Length | 90cm, 100cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Color | Red, Silver, Brown, White |
| Mounting Type | Wall / Window Mount |
|---|---|
| Weight | 16 Kg |
| Fan Motors Type | AC |
| Fan Type | Centrifugal Fan Air Curtain |
| Material | Aluminum Alloy Metal + Plastic |
| Product Name | Fashion Wind Wire-drawing Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Supplied | 120v- 50/60Hz Or 220v-50/60Hz |
| Type | Single Cooling, Has At Least 2 Motors |
| Length | 36inch, 48inch, 60inch, 72inch |
| Product Name | Fashion Wind Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Length | 90cm, 100cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Color | White, Silver |
| Air Speed | 13-16m/s |