| Product Name | S5 Aluminum Silver Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Supplied | 120v- 50/60Hz Or 220v-50/60Hz |
| Type | Cool Air, Has At Least 2 Motors |
| Length | 0.9m To 2m |
| Mounting Type | Wall / Window Mount |
|---|---|
| Weight | 15 Kg |
| Fan Motors Type | AC |
| Fan Type | Centrifugal Fan |
| Material | Aluminum |
| Product Name | S7 Series Air Curtain |
|---|---|
| Application | For R High Grade Restaurants, Hotels, Clubs, Shops And Commercial Buildings Etc. |
| Length | 90cm, 100cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Color | White |
| Design | Elegant And Compact |
| Type | Air Curtain |
|---|---|
| Operating Voltage | 380v/50Hz |
| Mounting Type | Wall / Window Mount |
| Warranty | 1 Year |
| Dimension(l*w*h) | 900*350*240cm |
| Series | Theodoor S6 Series Air Curtain |
|---|---|
| Control | Remote Control |
| Operation | ON/OFF, High /Low Speed |
| Operating Voltage | 220-240V Or 110V |
| Mounting | Wall / Window Mount |
| Product Name | S7 Fashion Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door Of Shop, Hotel, Restaurant, Store, Supermarket |
| Length | 90cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Color | White, Silver |
| Air Speed | 13-16m/s |
| Product Name | S7 Centrifugal Series Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door Of Shop, Hotel, Restaurant, Store, Supermarket |
| Length | 90cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Color | White, Silver |
| Air Speed | 11.5-14.5m/s |
| Product Name | S7 Fashion Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door Of Shop, Hotel, Restaurant, Store, Supermarket |
| Length | 90cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Color | White, Silver |
| Air Speed | 13-16m/s |
| Product Name | Water Heating Warm Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door Of Shop, Hotel, Restaurant, Store, Supermarket |
| Length | 0.9-1.8m |
| Color | White |
| Air Speed | 17-21m/s |
| Product Name | S6 Aluminum Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door Entrance Of Restaurants, Offices, Shopping Malls, Hotels And Commercial Buildings Etc. |
| Length | 0.9m, 1m, 1.2m, 1.5m, 1.8m, 2m |
| Color | White, Silver, Champagne |
| Cover Material | Aluminum With ABS |