| Product Name | Fashion Wind Sand Blast Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Voltage | 120v- 50/60Hz Or 220v-50/60Hz |
| Type | Fan Cooling, Has At Least 2 Motors |
| Length | 90cm, 120cm, 150cm, 180cm |
| Product Name | Fashion Wind Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Hotel, Restaurant, Store Entrance And Exit Door |
| Length | 90cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Color | White, Silver |
| Air Speed | 13-16m/s, 16-20m/s |
| Condition | New |
|---|---|
| Type | Air Curtain |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand | THEODOOR |
| Operating Voltage | 220-240V |
| Product Name | Industry Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Opening Door Keeping Indoor Air Conditioning And Keep Away Fly |
| Length | 90cm, 100cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Color | White |
| Air Speed | 30m/s |
| Product Name | Silver Ease Wind Series Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Waiting Rooms, Food Factories, Hotel Kitchens And Bakeries Etc. |
| Length | 36inch, 48inch, 60inch, 72inch |
| Color | Silver (stainless Steel) |
| Air Type | Single Cooling, Has At Least 2 Motors |
| Product Name | Fashion Wind Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Length | 90cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Color | White, Silver |
| Air Speed | 13-16m/s, 16-20m/s |
| Product Name | Vertical Type Cool Or Heated Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door |
| Supplied | 220v Or 380v-50Hz |
| Type | Cool And Hot |
| Height | 2m, 2.5m, 3m, 3.5m, 4m, 5m |
| Operating Voltage | 230 VAC |
|---|---|
| Mounting Type | Wall / Window Mount |
| Airflow | 2000m³/h |
| Weight | 15 KG |
| Fan Type | Centrifugal Type Air Curtain |
| Product Name | Silver-ease Stainless Steel Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Length | 90cm, 100cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Color | Silver (stainless Steel) |
| Air Speed | 13-16m/s, 16-20m/s |
| Mounting Type | Wall / Window Mount |
|---|---|
| Motor Type | AC Motor |
| Weight | 15 Kg |
| Fan Type | Centrifugal Type Air Curtain |
| Cover Material | Aluminum |