| Operating Voltage | 380 VAC |
|---|---|
| Mounting Type | Ceiling Mount |
| Dimension | 900-2000mm |
| Airflow | 2000m³/h |
| Weight | 20 KG |
| Product Name | Industrial Water Source Air Curtain |
|---|---|
| Application | Industrial Door |
| Supplied | 380V-50Hz |
| Type | Cool & Hot Air Curtain |
| Length | 1.2m, 1.5cm |
| Product Name | Desert Wind Air Curtain |
|---|---|
| Application | Industrial Door, Entryway |
| Supplied | 380V-50Hz |
| Type | Single Cool |
| Length | 90cm, 120cm |
| Product Name | Industrial Water Source Air Curtain |
|---|---|
| Application | Industrial Door |
| Supplied | 380V-50Hz |
| Type | Cool & Hot Air Curtain |
| Length | 120cm, 150cm |
| Product Name | Titan 1 Series Air Door |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Supplied | 120v- 60Hz |
| Type | Fan Cooling |
| Length | 36inch, 40inch, 48inch, 60inch |
| Mounting Type | Wall / Window Mount |
|---|---|
| Weight | 15 Kg |
| Fan Motors Type | AC |
| Fan Type | Cross Flow Air Door Curtain |
| Power Supply | 220-240V/1Ph/50Hz |
| Blade Material | Plastic |
|---|---|
| Mounting Type | Wall Fan, Wall Mount |
| Voltage | 380 V |
| Air Speed | 8-9 M/s |
| Core Components | Motor |
| Operating Voltage | 230 VAC |
|---|---|
| Mounting Type | Wall / Window Mount |
| Airflow | 2000m³/h |
| Weight | 10 KG |
| Fan Type | Cross Flow Type |
| Weight | 15 Kg |
|---|---|
| Available Sizes | 90cm, 100cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Air Velocity | 11 M/s |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Remote Control | Yes |
| Product Name | World Wind Series Air Door |
|---|---|
| Application | For Door |
| Supplied | 120v- 50/60Hz Or 220v-50/60Hz |
| Type | Single Cool |
| Length | 36inch, 40inch, 48inch, 60inch, 72inch |