| Product Name | Water Warm Heating Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Supplied | 220V-50Hz |
| Type | Water Source Cool & Heating Air |
| Length | 90cm, 120cm, 150cm |
| Product Name | 5G Series Hot Wind Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Supplied | 220v Or 380V-50Hz |
| Type | Cool & Heating Air Curtain |
| Length | 90cm, 120cm, 150cm, 180cm |
| Type | Air Curtain, Centrifugal Type Air Curtain |
|---|---|
| Mounting Type | Floor Standing |
| Warranty | 1 Year |
| Dimension(l*w*h) | 480x330x3000mm |
| Key Selling Points | Energy Saving |
| Product Name | Super Large Wind Air Curtain |
|---|---|
| Application | Industrial Door, Entryway |
| Supplied | 220v Or 380V-50Hz |
| Type | Fan Cool |
| Length | 90cm, 120cm, 150cm |
| Product Name | S5 Golden Brown Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Length | 36inch, 48inch, 60inch, 90cm, 120cm, 150cm |
| Color | Golden Brown |
| Air Speed | 13-16m/s, 16-20m/s |
| Product Name | 24V DC Air Curtain |
|---|---|
| Application | Car, Truck, Equipment |
| Supplied | DC24V |
| Type | Single Cooling |
| Length | 80cm, 100cm,.120cm |
| Product Name | S5 Golden Brown Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Length | 36inch, 48inch, 60inch, 90cm, 120cm, 150cm |
| Color | Golden Brown |
| Air Speed | 13-16m/s, 16-20m/s |
| Product Name | Elevator Use Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Door, Elevator |
| Supplied | 220v-50/60Hz |
| Type | Fan Cooling |
| Length | 410mm, 585mm, 750mm |
| Product Name | S5 Series Aluminum Silver Air Curtain |
|---|---|
| Application | For Office, Restaurants, Hotels And Commercial Buildings Etc. |
| Installation Height | 3.5-4m |
| Length | 90cm, 100cm, 120cm, 150cm, 180cm, 200cm |
| Color | Red, Silver, Brown, White |
| Operating Voltage | 380/400 VAC |
|---|---|
| Mounting Type | Wall / Window Mount |
| Airflow | 4500m³/h |
| Weight | 30 KG |
| Air Velocity | 22m/s |