| Product Name | Titan 1 Series Air Door |
|---|---|
| Application | For Door, Entryway |
| Supplied | 120v- 50/60Hz Or 220v-50/60Hz |
| Type | Single Cooling |
| Length | 24inch, 36inch, 40inch, 48inch, 60inch, 72inch, 96inch |
| Weight | 15 KG |
|---|---|
| Material | 304 Stainless Steel |
| Fan Type | Cross Flow Fan |
| Control Type | Remote Control Or Key Switch |
| Air Speed | 2 Speeds |
| Heater Type | PTC Heater |
|---|---|
| Power | 2000 W |
| Material | Metal |
| Size | 60cm, 80cm Width |
| Voltage | 220v~ 50Hz |
| Voltage | 220V |
|---|---|
| Fan Diameter | 148mm |
| Motor Power | 0.85-1.70kW |
| Max Air Velocity | 18-73m/s |
| Noise Level | 64-73dB |
| Mounting Type | Door Wall Mount |
|---|---|
| Motor Type | AC Motor |
| Weight | 25 Kg |
| Power Supply | 380V/3PH/50Hz |
| Insulation Explosion-proof | IP54, Ex DbIIC T4Gb |
| Type | PTC Heater |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Dimension(l*w*h) | 1000mm |
| Voltage | 380 V |
| Warranty | 1 Year |
| Operating Voltage | 230 VAC |
|---|---|
| Airflow | 2000m³/h |
| Weight | 13 KG |
| Fan Type | Cross Flow Type Fan |
| Available Size | 90,100,120,150,180,200CM |
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T |
|---|---|
| Place of Origin | China |
| Brand Name | Theodoor |
| Certification | CE |
| Model Number | S3 |
| Operating Voltage | 230 VAC |
|---|---|
| Mounting Type | Wall / Window Mount |
| Airflow | 2000m³/h |
| Weight | 15 KG |
| Fan Type | Cross Flow Type |
| Place of Origin | China |
|---|---|
| Brand Name | Theodoor |
| Certification | CE |
| Model Number | FM-LD series |